İletişim, insanlığın en önemli ihtiyaçlarından biri. Günümüzde bu ihtiyacımıza cevap veren uygulamaların başında, bir milyarı aşkın kullanıcısıyla Facebook geliyor. Zira dünya nüfusunun yedide birini temsil ettiği düşünüldüğünde, Facebook’un popülaritesini tahmin etmek çok da güç değil. Ancak son zamanlarda sosyal medya devini iyi bir şekilde hatırlamıyoruz.

87 milyonu aşkın kullanıcının kişisel bilgilerini depolaması ve üstüne üstlük bu bilgileri 150’den fazla şirkete satmasıyla gündem olan sosyal medya devi, büyük kayıplar yaşamaya başlamıştı.

Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklamalar; sosyal medya devinin, kaybettiği kullanıcıları tekrar kazanmak üzerine yoğunlaşacağını gösteriyor. Öyle ki; Zuckerberg, uçtan uca şifreleme sistemine geçiş yapılacağını ve  yenilenen arayüz ile temiz bir sayfa açmaya hazır olduklarını söyledi.

Sosyal medya üzerinde geçirilen zaman ve paylaşılan bilgiler dikkate alındığında, geç gelen bir çalışma olduğu aşikâr. Tarihin en fazla kişisel bilgiye sahip şirketi olan Facebook; olumlu sonuçlar elde edecek mi, hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu yapın
Lütfen isminizi giriniz